Wtór-Steel
recykling naszą pasją
O NAS

O FIRMIE

WTÓR – STEEL Sp. z o.o. od 2005 roku koncentruje swoją działalność na dziedzinie przetwarzania odpadów. Dziedzinie, która dzisiaj stanowi gałąź przemysłu, wykorzystującą skomplikowane rozwiązania technologiczne, oparte na wiedzy i doświadczeniu wielu kierunków naukowych.

Efektywny recykling to w dużej mierze kwestia techniki. Dzięki wieloletniej praktyce i posiadanym technologiom wiemy jak prowadzić skuteczny odzysk surowców. Nasza firma prowadzi odzysk metali żelaznych oraz nieżelaznych. W 2010 roku wdrożyliśmy również innowacyjną instalację do wytwarzania paliw alternatywnych z odpadów inne niż niebezpieczne, która pozwala przetworzyć ok. 50 tyś ton odpadów rocznie.

 

Od samego początku, nieustannie kładziemy nacisk na wdrażanie nowoczesnych technologii przetwarzania odpadów oraz na spełnianie norm i przepisów prawnych z zakresu ochrony środowiska i bezpieczeństwa pracy.

Jednym z Naszych nadrzędnych celów jest optymalizacja zarządzania strumieniami odpadów pochodzącymi od naszych klientów poprzez promowanie kompleksowej gospodarki odpadami.

Dzięki naszym działaniom w dużym stopniu wpisujemy się w regionalny system odzysku i recyklingu odpadów metalowych, jak i również odpadów o właściwościach palnych.

 

PROJEKTY

Projekt „Zakup i wdrożenie innowacyjnej technologii wytwarzania paliw alternatywnych z odpadów”

We wrześniu 2010 roku zakończyliśmy realizację projektu pn: „Zakup i wdrożenie innowacyjnej technologii wytwarzania paliw alternatywnych z odpadów”, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w Ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013.

 

Projekt „Wdrożenie innowacyjnej, przyjaznej środowisku technologii odzysku metali.”

Końcem I kwartału 2015 roku rozpoczynamy realizację projektu: „Wdrożenie innowacyjnej, przyjaznej środowisku technologii odzysku metali”, współfinansowanego z Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2009 – 2014  w ramach programu Green Industry Innovation Programme Poland. Naszym Partnerem w realizacji tego projektu jest TOMRA Sorting AS.

 

wtorsteel_projekt

SPOŁECZNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ BIZNESU

 • Eko odpowiedzialnie

  Ochrona środowiska naturalnego i minimalizowanie uciążliwości związanych z funkcjonowaniem jest priorytetem firmy. Dzięki stosowanej polityce środowiskowej nasza firma wyznacza najwyższe standardy ekologiczne. Cały czas monitorujemy bezpieczeństwo środowiska stosując najnowocześniejsze środki. Poprzez ciągły rozwój firmy oraz pracowników w tym obszarze, na bieżąco usuwamy wszelkie odchylenia od najwyższych standardów.

 • Eko społecznie

  Nasza firma angażuję się w różne projekty związane z tematyką ekologiczną. Naszą misją jest pokazywanie społeczności lokalnej jak być EKO odpowiedzialnym w dzisiejszych czasach.

  Lekcje w szkołach podstawowych i szkołach ponadgimnazjalnych dla dzieci i młodzieży mające na celu generację „odpowiedzialnych dorosłych- jutra” będzie to inicjatywa realizowana we współpracy z lokalnymi szkołami podstawowymi, jak i szkołami ponadgimnazjalnych w celu budowania świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży, mające na celu pokazanie znaczenia recyklingu.

  Dwukrotnie uczestniczyliśmy w Piknikach Industrialnych jako propagator idei recyklingu wśród społeczności stalowowolskiej. Prezentując recykling „od kuchni” jak i pokazując jak wykorzystać powtórnie różne materiały.

  Uczestniczymy w wielu eventach na terenie naszego miasta, zarówno jako inicjator jak i współfundator licznych przejawów myśli ekologicznej.

  „Tylko wtedy, gdy ekologia stanie się integralną częścią życia każdego z nas, możliwa jest realna zmiana.”

  Polska The Times

  ekologia

 • Innowacyjność

  Wtór-Steel Sp. z o.o cały czas inwestuje w nowe projekty. Skutecznie ogranicza emisję szkodliwych substancji, zwiększa ilość przetwarzanych odpadów, sięga po nowoczesne, “zielone” rozwiązania. Zwiększając innowacyjność firmy , przysługujemy się naszemu regionowi. Zwiększając obszar działania, tworzymy nowe miejsca pracy tym samym dając szansę na zatrudnienie coraz większej ilości ludzi.

  projektyinnowacyjne

 • Przedsiębiorstwo Fair Play

  Wtór-Steel Sp. z o.o. uznaje za fundamentalną zasadę konkurencyjności na rynku i zobowiązuje się do przestrzegania przepisów dotyczących uczciwej konkurencji. Firma uznaje, że motywacja  i profesjonalizm personelu to zasadnicze czynniki zapewniające konkurencyjność i satysfakcję klientów. Poniższe zasady potwierdzają wagę poszanowania jednostki, zgodnie z przepisami obowiązującymi w poszczególnych krajach i Konwencjami Międzynarodowej Organizacji Pracy.

  Wtór-Steel Sp. z o.o. aktywnie konkuruje na rynku w wielu dziedzinach działalności gospodarczej, jednak jej działalność podlega zasadom uczciwej konkurencji oraz jest zgodna z literą i duchem obowiązującego prawa o konkurencji.

 • Przyjazne Środowisko Pracy

  Naszym celem jest tworzenie środowiska pracy opartego na wzajemnym zaufaniu i traktowaniu wszystkich pracowników Wtór-Steel Sp. z o.o. z szacunkiem. Zwracamy szczególną uwagę na zawodowy i osobisty rozwój pracowników. Wtór-Steel Sp. z o.o. kieruje się zasadą uczciwego wynagradzania za pracę.

  Budując bezpieczne i innowacyjne środowisko pracy stawiamy na zarządzanie wiedzą, która jest podstawowym zasobem organizacji. Poprzez programy edukacyjne i szkoleniowe firma wykorzystuje doświadczenie pracowników do podnoszenia bezpieczeństwa i wdrażania nowych rozwiązań związanych z organizacją pracy.

   

Skup i przerób złomu

Nazwa towaru Cena za kg
Złom do strzępiarki gr. do 4 mm – kl. N10
/oczyszczone karoserie, siatki, druty, blachy itp. – bez puszek/
1,00 zł.
Złom wsadowy gr. 4-6 mm – kl. W2  1,10 zł.
Złom wsadowy gr. 6-10 mm – kl. W5, W7 1,20 zł.
Złom puszki stalowej (odpady metalowe po sortowni) 0,25 zł.
Złom stalowy – wióra (czyste poprodukcyjne , bez żeliwnych) kl. W13 0,68 zł.
Złom żeliwny (nadający się do kruszenia) / obciążniki 0,98 / 0,40 zł
Miedź
Kable miedziane
28,00-30,00  zł
5,00 – 7,00 zł
Mosiądz 17,50-18,50 zł.
 Węgliki spiekane  50,00 zł.
Brąz kawałkowy 25,00-26,00 zł.
Aluminium – plastyka 4,50 – 5,00 zł.
Aluminium – odlew 5,50 – 6,00 zł.
Aluminium – puszki 3,50 zł.
Aluminium – elektryczne 8,00 zł.
Aluminium – felgi 7,50-8,00 zł.
Aluminium – chłodnice 4,00 zł.
Aluminium – wióra 2,50 zł.
Stal nierdzewna kwasoodporna 4,00-4,50 zł.
Cynk 5,50 zł.
ZnAl 3,00 zł.
Ołów 5,00 zł.
Złom akumulatorowy 2,00 zł.
Złom alternatorów/Złom rozruszników 4,50 / 3,50 zł.

ZŁOM: SAMOCHODY do DEMONTAŻU [cena za 1 kg KOMPLETNEGO auta] : 0,90 zł 

Cennik z dnia  16.07.2024 r. 

WYPŁATY GOTÓWKOWE DO 3000,00 PLN      POWYŻEJ  – PRZELEW 1 dniowy (prosimy o przygotowanie numeru rachunku bankowego)

Niniejszy cennik nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 KC.

Informacje:

 • Płatność FIRMY: przelew 14 dni
 • Płatność: klient indywidualny – gotówka do 3 tys. wypłacana na miejscu, powyżej – przelew na konto (proszę przygotować dane rachunku bankowego)
 • Przy transakcjach powyżej 1000 zł obowiązują ceny niższe o 2% opłaty skarbowej od czynności cywilnoprawnych.
 • Ceny przy dostawie złomu loco Wtór-Steel Sp. z o.o. (ul. Władysława Grabskiego 12, Stalowa Wola)
 • Złom wsadowy W2, W7, W5 – maksymalne gabaryty 1200x500x500 [mm]
 • Możliwy odbiór transportem Wtór-Steel Sp. z o.o. (minus 60,00 zł na tonie)
 • Procent zanieczyszczeń ustalany indywidualnie.
 • W dostarczonym złomie nie mogą znajdować się elementy niebezpieczne, radioaktywne, wybuchowe

Warunki odbioru Złomu w firmie Wtór-Steel -> zapraszamy do zapoznania się.

Złom stalowy jest odpadem, który po odpowiednim przygotowaniu staję się cennym surowcem wykorzystywanym przy produkcji stali, z której powstają nowe wyroby. Zanim jednak odpady złomu stalowego otrzymają drugie życie, muszą zostać odpowiednio przygotowane i przerobione.

Wtór – Steel współpracuje zarówno z klientami indywidualnymi jak i największymi firmami w kraju i zagranicą. Naszym kontrahentom oferujemy skup, przerób i sprzedaż złomu stalowego oraz metali nieżelaznych. Gwarantujemy konkurencyjne ceny złomu, rzetelną klasyfikację materiału, sprawną i profesjonalną obsługę klientów oraz środków transportu, a także możliwość indywidualnych negocjacji cenowych.

Naszym dostawcom oferujemy:

  Do przetwarzania odpadów metalowych, w tym karoserii z pojazdów wycofanych z eksploatacji, wykorzystujemy potężną instalację do strzępienia złomu stalowego. Dzięki zastosowaniu tej technologii otrzymujemy nie tylko dużą wydajność, ale bardzo wysoką czystość surowca, która ma ogromne znaczenie w przemyśle hutniczym.

  Oferta dla hutnictwa metali żelaznych

  • Złom stalowy w klasie W18
  • Złom stalowy w klasie W7
  • Złom stalowy w klasie W5
  • Złom stalowy w klasie W6
  • Złomy specjalne i stopowe

  Odzysk czystych frakcji surowcowych – aluminium, miedzi, mosiądzu, cynku z odpadów po strzępieniu złomu, wymaga zastosowania technologii PST ( POST SHREDDER TECHNOLOGY), która w znaczny sposób automatyzuje proces separacji odpadów, dostarczonych przez światowych specjalistów z tej dziedziny.

  Oferta dla hutnictwa metali nieżelaznych

  • Złom aluminium
  • Złom mosiądzu
  • Złom miedzi
  • Złom cynku

  Wtór – Steel Sp. z o.o. dzięki posiadanemu potencjałowi i wyposażeniu technicznemu jest w stanie spełnić wszystkie nawet najbardziej wymagające oczekiwania klientów. Naszym klientom oferujemy:

  • Terminowe dostawy
  • Transport kolejowy, samochodowy
  • Konkurencyjne ceny
  • Elastyczne warunki płatności

  Masz pytania ?
  Skontaktuj się z nami !
  Zawsze jesteśmy do Twojej dyspozycji.

  gospodarka odpadami

  Rozwój gospodarczy, a w szczególności lawinowy wzrost ilości odpadów spowodował istotne zmiany w podejściu do zagadnień recyklingu odpadów. Topniejące zasoby naturalne wymuszają działania zmierzające do zmniejszenia ilości składowanych odpadów poprzez ich przetwarzanie i powtórne wykorzystanie. Dzięki wykorzystaniu materiałów z odzysku można w znacznym stopniu zmniejszyć wpływ produkcji nowych wyrobów na środowisko. Gospodarka odpadami w naszej firmie wyróżnia się kompleksowymi usługami w zakresie zbiórki i transportu oraz przetwarzania i unieszkodliwiania odpadów wszelkiego rodzaju.

   

  Gospodarka odpadami w 3 krokach:

  1. Przygotowanie

  Dążąc do wyboru optymalnego rozwiązania dla każdego klienta, wykwalifikowani pracownicy naszej firmy wykonują ekspertyzę na podstawie której określają proces, w wyniku którego odpad jest generowany oraz określają właściwości/ rodzaj odpadu. Analiza przeprowadzona w naszym laboratorium pozwala na identyfikację i klasyfikację odpadów do odpowiednich metod zagospodarowania. Wtór-Steel wybiera metodę zagospodarowania odpadu tak aby zoptymalizować wszystkie czynniki pod względem ochrony środowiska oraz ekonomicznym.

  2. Przyjmowanie odpadów

  Wtór-Steel organizuję zbiórkę odpadów w sposób profesjonalny, zawsze mając na uwadze dobro klienta. Realizujemy odbiór odpadów, dowozów pojemników uwzględniając indywidualne potrzeby klienta. Posiadamy własną flotę transportową oraz wszelkie zezwolenia na przewóz odpadów. Pomagamy w prowadzeniu dokumentacji odpadowej.

  3. Odzysk

  Naszym celem jest maksymalizacja odzysku. Odpady zagospodarowywane są tak, aby jak najwięcej odzyskanych surowców przekazywać do dalszego obiegu i minimalizować ich uciążliwość dla środowiska. Zgodnie z ustawą o odpadach są przetwarzane zgodnie ze sposobem zagospodarowania R12. Nasza firma na potrzeby klienta prowadzi: archiwizację strumienia przepływu odpadów, przekazuje co kwartał dokumenty DPO i DPR, sporządza sprawozdania roczne i inne.

  Współpraca:

  Zapraszamy do współpracy klientów indywidualnych, klientów instytucjonalnych, firmy produkcyjne, zakłady przetwarzające i zbierające odpady, wielkopowierzchniowe jednostki handlowe, centra logistyczne i magazynowe, firm usługowe, budowlane, instytucje państwowe, spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe.

  Firma WTÓR – STEEL posiada wszelkie wymagane zezwolenia i decyzje na działalność w tym zakresie (w sekcji: pliki do pobrania).
  Masz pytania, zadzwoń a dowiesz się więcej.

  Zapraszamy do współpracy.

  • PALIWA ALTERNATYWNE

   Jednym z największych wyzwań naszych czasów jest postępujące się wyczerpywanie zasobów paliw konwencjonalnych takich jak ropa naftowa czy węgiel kamienny. Coraz częściej eksploatuje się złoża, które kiedyś uznawane były za nieopłacalne. Postępowanie to prowadzi do zwiększenia kosztów wydobycia ,a tym samym do wyższych cen energii.
   Poważnym problemem współczesnego świata jest rosnąca ilość odpadów. Ich składowanie staje się wyzwaniem społecznym, ekonomicznym i środowiskowym. Odpady można jednak wykorzystywać do pozyskiwania zawartej w nich energii.
   Odpady to ogromne, wciąż niewykorzystane w pełni źródło surowców wtórnych i energetycznych.
   W ramach racjonalnej gospodarki oraz z racji głodu eko-innowacji, postanowiliśmy produkować Paliwa Alternatywne.

   Czym są zatem Paliwa Alternatywne ?

   Paliwa Alternatywne to odpowiednio wysortowane i przetworzone odpady zawierające energię. Paliwa te uzyskuje się z przetworzonych odpadów przemysłowych i komunalnych. Składnikami paliw mogą zostać odpady gumowe, drzewne, papierowe, tkaniny, tworzywa sztuczne.
   Nasz zakład posiada linie do produkcji paliw alternatywnych, wykorzystującą innowacyjną w skali światowej technologię oraz najnowsze trendy. W ramach kontroli jakości naszych paliw, uruchomiliśmy nowoczesne laboratorium kontroli jakości, gdzie sprawdzamy parametry jakości dostarczanych odpadów oraz produktu końcowego. Laboratorium wyposażone jest w kalorymetr, analizator siarki i węgla, analizator termograwimetryczny oraz inne sprzęty.

   Postępując godnie z hierarchią odpadów, jeżeli odpady nie mogą być wykorzystane jako surowce wtórne, należy dążyć do odzysku zawartej w nich energii. Odzysk energii z paliw alternatywnych poprzez ich współspalanie w cementowni to odpowiedź na lokalne problemy samorządów i podmiotów gospodarczych w sektorze gospodarki odpadami. To także szereg korzyści dla środowiska i gwarancja, że odpady zostaną zagospodarowane w sposób bezpieczny dla otoczenia. Produkcja cementu to szczególny proces, w którym w sposób użyteczny można wykorzystać odpad w całości – energia chemiczna jest źródłem ciepła w piecu, gdzie odbywa się obróbka termiczna wypalanego materiału, a część nieorganiczna staje się wartościowym dodatkiem do wsadu materiałowego. Współspalanie paliw alternatywnych w cementowni oznacza, że odpady stanowiące te paliwa nie zostaną spalone w innym miejscu, stając się dodatkowym źródłem emisji, albo nie zostaną złożone na składowisku.

  • TWORZYWA SZTUCZNE

   Z prowadzonych procesów w naszym zakładzie, odzyskiwane są tworzywa sztuczne takie jak:

   • HDPE
   • PP
   • PP + EPDM
   • PCV
   • PET

   Powyższe tworzywa, przekazywane są do recyklerów.

  demontaż pojazdów

  Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Stacji Demontażu Pojazdów.

  INNE USŁUGI

  NISZCZENIE DOKUMENTÓW

  Usługa profesjonalnego niszczenia dokumentacji w coraz większym stopniu wykorzystywana jest przez różnego rodzaju firmy i instytucje. Jest to odpowiedź na potrzeby rynku oraz naszej prywatności. Każdego dnia w bankach, urzędach, sądach i innych instytucjach publicznych i prywatnych, tworzona jest dokumentacja będąca świadectwem naszej pracy. Kiedy upływa czas, jaki został przewidziany dla ujawnień, przechowywanie takich danych mija się z celem. Wówczas przychodzi pora na utylizację dokumentów, które zdają się zbędne. Wyrzucenie ich jest niedopuszczalne, głównie z uwagi na to, że zawierają one wiele informacji poufnych, do których osoby niepowołane nie powinny mieć dostępu.

  Wychodząc naprzeciw potrzebom prawidłowego niszczenia dokumentacji papierowej, proponujemy Państwu usługę niszczenia, która może odbywać się na dwa sposoby: w obecności lub bez obecności Państwa przedstawiciela.

  Działając zgodnie z zasadami Ochrony Środowiska, wszystkie powstałe odpady są przetwarzane poprzez procesy o najwyższym technologicznie zaawansowaniu w branży recyklingowej.

  TRANSPORT

  W trosce o jakość usług dysponujemy bogatą bazą logistyczną, która obejmuję specjalistyczne samochody samozaładowcze, hakowce, ciągniki, naczepy samozaładowcze siodłowe z naczepą typu „wanna” oraz „ruchoma podłoga” o pojemności od 50 m3 do 93 m3 , ponad 400 kontenerów o pojemności 34 m3 i 23 m3 oraz praso-kontenerów, żurawie samojezdne oraz wiele innych urządzeń.

  Posiadamy zezwolenie Marszałka Województwa Podkarpackiego na zbieranie i transport ponad 300 odpadów zgodnie z katalogiem odpadów.
  Gwarantujemy usługi transportowe na najwyższym poziomie.

   

  Masz pytania ? Zadzwoń !
  Jesteśmy tu dla Ciebie i służymy informacją.

  cennik
  kariera

  Nasze sukcesy oraz rozwój są przede wszystkim zależne od zaangażowania pracowników i kadry kierowniczej. Zmotywowani i zadowoleni pracownicy to według nas warunek konieczny, mający wpływ na zadowolenie naszych Klientów.

  Jeżeli jesteś zainteresowany pracą w naszym zespole, prosimy o kontakt z Działem Personalnym Wtór – Steel Sp. z o.o.

  Ze względu na obowiązujące przepisy prawne, każde cv wysyłane do naszej firmy powinno zawierać klauzulę zawierającą zgodę na przetwarzanie danych osobowych

  „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu rekrutacji zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych)”.

  „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Wtór-Steel Sp. z o.o. również na potrzeby przyszłych rekrutacji”.

   

  Wtór – Steel Sp. z o.o.

  ul. Władysława Grabskiego 12
  37-450 Stalowa Wola

  tel/fax: +48 / (0) 15 / 813 57 39
  tel/fax: + 48 (0) 15 / 813 57 69
  e-mail: rekrutacja@wtorsteel.pl

   

  OFERTY PRACY:

  Aktualnie nie prowadzimy rekrutacji.


   

  Aktualności
  • PODKARPACKI RAJD ROWEROWY 2024
   26 czerwca 2024

   Za nami kolejna edycja Podkarpackiego Rajdu Rowerowego – imprezy już od ponad dekady organizowanej przez Powiat Stalowowolski. W tym roku trasa była krótka, ale wiodła do wyjątkowo malowniczego i gościnnego miejsca, czyli ukrytej w lasach Osady Kochany w gminie Pysznica.

   Tegoroczna edycja odbyła się w niedzielę, 16 czerwca. Rowerzyści mieli do przejechania 45 km, a trasa miała następujący przebieg: Stalowa Wola – Pysznica – Ruda Jastkowska – Lipowiec – Kochany – Goliszowiec – Rzeczyca Długa – Jastkowice – Stalowa Wola. Na starcie, czyli na parkingu przed budynkiem Starostwa Powiatowego, zjawiło się w sumie niemal 200 cyklistów.

   Po krótkiej odprawie, kolumna eskortowana przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli, strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej w Stalowej Woli oraz członków stalowowolskiego Klubu Kolarskiego „Sokół” ruszyła przez miasto, w kierunku Pysznicy. Po przejechaniu 10 km, nastąpił krótki postój na leśnej polanie, a następnie leśnymi duktami rowerzyści skierowali się w kierunku Osady Kochany, gdzie czekała na nich nie tylko chwila wytchnienia, ale i przepyszny żur prosto z Kochańskiej Karczmy. Gdy uczestnicy rajdu się już posilili, gospodarze obiektu – Halina i Zbigniew Koczwarowie przedstawili im miejscowe atrakcje, m.in. Narodową Galerię Niepodległości Polski, minizoo, czy wystawę maszyn rolniczych.

   Po odpoczynku kolorowy peleton ruszył w drogę powrotną – do Stalowej Woli. Na miejscu, pod budynkiem Starostwa Powiatowego, na wszystkich uczestników rajdu czekały pamiątkowe medale, które wręczył rowerzystom starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny. – Bardzo się cieszę, że ta impreza każdego roku przyciąga tak wiele osób. I to nie tylko mieszkańców naszego powiatu, ale także z powiatów ościennych: janowskiego, niżańskiego, tarnobrzeskiego oraz innych. Warto ją organizować, ponieważ z jednej strony zachęcamy społeczeństwo do aktywności, a z drugiej przybliżamy im najpiękniejsze i najciekawsze zakątki w powiecie oraz w regionie – mówi starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski.

   Warto zaznaczyć, że tradycyjnie już, wszyscy uczestnicy rajdu podróżowali w otrzymanych na starcie, profesjonalnych koszulkach kolarskich, ufundowanych przez sponsorów, czyli firmy: Elektrociepłownia Stalowa Wola, Thoni Alutec, Wtór-Steel, Ford MH Motors Stalowa Wola, a także Restauracja McDonald’s Stalowa Wola. – Bardzo im za to dziękujemy. To dzięki ich wsparciu nasz 200-osobowy peleton prezentował się tak pięknie, a same koszulki – oczywiście obok niezapomnianych wrażeń, są dla rowerzystów najlepszą pamiątką z tego wydarzenia. Zresztą – z czego się bardzo cieszymy, wiemy że podróżują w nich po całej Polsce, co chętnie dokumentują w mediach społecznościowych – mówi Tomasz Wosk, naczelnik Wydziału Promocji, Kultury, Zdrowia i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi w stalowowolskim Starostwie Powiatowym, który odpowiadał za organizację rajdu.

   ARTYKUŁ: https://stalowowolski.pl/blog/2024/06/18/rajd-rowerowy-2024-szkic/

  • 07.03.2023
   7 marca 2023

   Dziś tj 7.03.2023 firma będzie czynna w godzinach 7.00 – 11.00

    

  • Ostatnie pożegnanie …
   6 marca 2023

    

   Szanowni Państwo …

   Dzisiejszy poniedziałek wyznaczył Nam inną rzeczywistość… bo odszedł Nasz Prezes Krzysztof Sarna.

   Dla wielu ludzi czas jakby się zatrzymał..

   Kto spotkał Prezesa na swojej ścieżce …pracował lub współpracował to wie…

   Że takich ludzi spotyka się niezwykle rzadko….

   Człowiek z sercem na dłoni…

   Człowiek niezwykle ciepły…

   Człowiek, który widział szerzej i więcej  …zawsze  mając na horyzoncie drugiego człowieka…

   Dlatego dziś nasze serca płaczą, nasze dusze cierpią i łączą się w bólu z Rodziną Prezesa…

   Prezesie na zawsze zostaniesz w Naszych sercach i pamięci !

   Pokój Twojej Duszy!

    

   Msza pożegnalna odbędzie się w dniu 7 marca 2023  o godzinie 13.00 w Kosciele Parafialnym w Racławicach

   z543

   20230305_183716

    

   „Śpieszmy się”
   Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą
   zostaną po nich buty i telefon głuchy
   tylko co nieważne jak krowa się wlecze
   najważniejsze tak prędkie że nagle się staje
   potem cisza normalna więc całkiem nieznośna
   jak czystość urodzona najprościej z rozpaczy
   kiedy myślimy o kimś zostaje bez niego
    
   Nie bądź pewny że czas masz bo pewność niepewna
   zabiera nam wrażliwość tak jak każde szczęście
   przychodzi jednocześnie jak patos i humor
   jak dwie namiętności wciąż słabsze od jednej
   tak szybko stąd odchodzą jak drozd milkną w lipcu
   jak dźwięk trochę niezgrabny lub jak suchy ukłon
   żeby widzieć naprawdę zamykają oczy
   chociaż większym ryzykiem rodzić się niż umrzeć
   kochamy wciąż za mało i stale za późno
    
   Nie pisz o tym zbyt często lecz pisz raz na zawsze
   a będziesz tak jak delfin łagodny i mocny
    
   Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą
   i ci co nie odchodzą nie zawsze powrócą
   i nigdy nie wiadomo mówiąc o miłości
   czy pierwsza jest ostatnią czy ostatnia pierwszą
    
   -ks. Jan Twardowski
    
  • Nasza Pomoc dotarła na Ukraine!
   5 maja 2022

   Pracownicy oraz Właściciele Naszej firmy od początku wojny na Ukrainie – pomagamy naszym wschodnim sąsiadom.

   Pomoc odbywa się zarówno na miejescu jak i celowana jest bezpośrednio na UKRAINĘ.

   Pamiętajmy – DOBRO POWRACA!

   Tymczasem przy pomocy transportowej Starostwa udało się nam zakupić – nowoczesny przenośny defibrylator 🙂

    https://stalowowolski.pl/blog/2022/04/29/kontynuujemy-pomoc-ukrainie/   Artykuł

    

   IMG_3093-e1651225705951 IMG_3080-1

   IMG_3088

  • 13 kwietnia 2022

   wielkanoc 2022 ws

  • 13 kwietnia 2022

   16.04.2022-18.04.2022

  • 23 grudnia 2021

  • OGŁOSZENIE
   7 stycznia 2021

   Ogłoszenie DECYZJA Pozwolenie Zintegrowane

  • Godziny otwarcia w okresie świątecznym 2020/2021
   23 grudnia 2020

   Ogłoszenie 2020

  • Ogłoszenie
   8 maja 2020

   Szanowni Państwo.

   Jesteśmy dla Państwa czynni od poniedziałku do piątku w godzinach 7.-00 – 15.00

   oraz w Soboty od godziny 7.00 do 13.00

   Prosimy o zachowanie środków ostrożności w związku z epidemią koronowirusa, tj.

   • Noszenie maski ochronnej – zasłaniającej usta i nos
   • oraz rękawiczek jednorazowych.
   • Dodatkowo prosimy o dezynfekcje rąk – płyn dostępny dla klientów w siedzibie firmy.

   Serdecznie zapraszamy

   koronawirus-maska-swiat

  • SOBOTY
   26 marca 2020

   Szanowni Państwo.

   Firma Wtór-Steel Sp. z o.o.

   NIECZYNNA W SOBOTY 

   DO ODWOŁANIA.

   Ponadto w trosce o Państwa oraz nasze bezpieczeństwo

   wejście na teren firmy tylko w maseczce oraz rękawiczkach jednorazowych.

   Koronawirus-infografiki-4

    

    

  • SOBOTA 14.03.2020
   13 marca 2020

   W SOBOTĘ tj.14.03.2020 r. firma Wtór-Steel Sp. z o.o. będzie nieczynna.

   korner_znak_informacja_v2

    

  • Zarządzenie bezpieczeństwa w związku z KORONAWIRUSEM.
   13 marca 2020

   WARUNKI BEZPIECZEŃSTWA PODEJMOWANE W CELU OGRANICZENIA POTENCJALNEGO RYZYKA ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM OKREŚLONE DLA WJEŻDŻAJĄCYCH NA TEREN ZAKŁADU WTÓR STEEL SP. Z O.O. KIEROWCÓW Z FIRM WSPÓŁPRACUJĄCYCH ORAZ KLIENTÓW INDYWIDUALNYCH.

   Informujemy, że w dniu 11.03.2020 w firmie Wtór-Steel Sp. z o.o. ul. Grabskiego 12 w Stalowej Woli wprowadzone zostało Zarządzenie Wewnętrzne Zarządu w sprawie postępowania w celu ograniczenia ryzyka zakażenia koronawirusem SARS CoV-2.
   Zarządzenie określa dodatkowe zaostrzenia wobec kierowców firm oraz klientów indywidualnych i zobowiązuje ich do posiadania środków ochrony indywidualnej tj. półmaskę ochronną i rękawiczki jednorazowego użycia.
   Uprzedzamy, że osoby nie posiadające wymaganych środków ochrony nie zostaną wpuszczone na teren firmy Wtór Steel Sp. z o.o.

   W trosce o Wasze i Nasze bezpieczeństwo oraz społeczną odpowiedzialność jaką powinniśmy wszyscy zachować i respektować, prosimy o zrozumienie wyżej wymienionych zasad i zastosowanie się do nich.

   Zarząd firmy Wtór-Steel sp. z o.o.

   koronawirus

  • Ogłoszenie
   31 grudnia 2019

  • 2.11.2019 r. firma Wtór-Steel nieczynna
   28 października 2019

   ogłoszenie 2.11.2019 jpg

  • OGŁOSZENIE
   21 października 2019

   ogłoszenie

  • NAGRODA „KRYSZTAŁOWE SERCE”
   8 kwietnia 2019

   Krzysztof Brzozowski – Dyrektor Naszej firmy otrzymał „Kryształowe Serce” za wspieranie inicjatyw kulturowych i sportowych w Powiecie Stalowowolskim   #dumnizszefa

   zdjęcia: www.stalowemiasto.plwww.stalowowolski.pl, własne

   8 12 DSC_0077 DSC_0082IMG_5242

  • 11 grudnia 2018

    

    


  • Wpis do BDO
   5 czerwca 2018

   Baza danych o odpadach (BDO)

   BDO-680x365_c
   24 stycznia 2018 roku uruchomiono bazę danych o odpadach – BDO.

   Pod adresem https://www.bdo.mos.gov.pl/ znajdziesz formularze i niezbędne informację.
   masz czas tylko do 24 lipca 2018 r. 

   Wnioski i dane do bazy będzie musiało złożyć co najmniej kilkadziesiąt tysięcy firm, do których zaliczają się również przedsiębiorstwa wprowadzające na polski rynek pojazdy. W bazie będą gromadzone między innymi informacje o wprowadzanych do obiegu olejach smarowych, oponach, bateriach i akumulatorach oraz o osiąganych poziomach zbierania, odzysku i recyklingu.

   Nie czekaj zarejestruj się.

  • OTWARCIE INSTALACJI ODZYSKU METALI
   19 maja 2017

   Końcem kwietnia została oficjalnie otwarta instalacja odzysku metali.

   Był to dla nas dzień bardzo ważny, gdyż oficjalnie wpisał nas jako prekursorów nowoczesnych technologii recyklingu.

   Dziękujemy naszym gościom, że byli z nami.

   Działamy pełna parą.

  • Ogłoszenie
   2 grudnia 2016

  • 10 LAT NA RYNKU !
   9 października 2015

   Rok 2015 to dla naszej firmy czas wyjątkowy !
   Na ten rok przypada dziesięciolecie istnienia Wtór – Steel Sp. z o.o.
   Dziękujemy naszym Klientom, Dostawcom, Partnerom i Pracownikom za udział w rozwoju firmy i umacnianie marki na rynku polskim oraz zagranicznym.

   Ostanie dziesięć lat jest naszym wspólnym sukcesem.

   10 lat

  • Implementation of innovative, environmentally friendly technology for recovery of metals.
   9 maja 2015

    

   Wdrożenie innowacyjnej, przyjaznej środowisku technologii odzysku metali

   (Implementation of innovative, environmentally friendly technology for recovery of metals )

   Projekt w ramach programu Green Industry Innovation Programme for Poland.

   Operatorem programu jest publiczne przedsiębiorstwo Innovation Norway.

   Jego udziały posiadają: norweskie Ministerstwo Handlu, Przemysłu i Rybołóstwa oraz norweskie jednostki samorządu terytorialnego (ang. County Municipalities).

   Green Industry Innovation Prorgamme for Poland został opracowany przez IN razem z polskimi: Ministerstwem Rozwoju Regionalnego, Ministerstwem Środowiska, Ministerstwem Gospodarki i Narodowym Centrum Badań i Rozwoju.

   Dzięki naszej pracy oraz innowacyjnym pomysłom pod przywództwem szefa projektu Dyrektora Krzysztofa Brzozowskiego zostaliśmy Beneficjentem tego programu.

   Naszym Norweskim Partnerem jest Tomra Sorting AS.

   Tablica informacyjna projektu

  • Wielka zbiórka sprzętu elektrycznego i elektronicznego
   21 kwietnia 2015

   W środę tj. 22 kwiecień 2015 r. w Niepublicznym Przedszkolu Dzieciaki.pl odbędzie się zbiórka elektroodpadów oraz piknik rodzinny z wieloma grami i zabawami o tematyce eko.

   Pokaż swojemu dziecku jak żyć EKOlogicznie.

   BANER_EKO wizlogo przedskzole

    

  • Okres Świąt Wielkanocnych
   2 kwietnia 2015

   W dniach 04.04.2015 r. – 6.04.2015 r. Firma Wtór-Steel Sp. z o.o. będzie NIECZYNNA.

   Wielkanoc1

  • II PIKNIK INDUSTRALNY 2014
   7 września 2014

   4 września 2014 roku odbył się VII Piknik Industrialny w którym mieliśmy zaszczyt uczestniczyć by aktywnie przybliżyć idee recyklingu oraz naszą działalność mieszkańcom naszego miasta.

   Tytuł całej imprezy „Materiał na Inżyniera” nawiązuje do propagowania nauk ścisłych wśród dzieci i młodzieży oraz prezentację przedsiębiorstw i ich potencjału na terenie naszego rejonu.

   Na parkingu przed nowym budynkiem KUL, przy ul. Kwiatkowskiego 3A rozstawione zostały stoiska stalowowolskich firm. Wśród nich znalazł się również Wtór – Steel Sp. z o.o.

   Nasza firma zaprezentowała:

   • drogę surowca od złomowania do ponownego użycia (makiety, zdjęcia, rodzaje złomu oraz surowców)
   • maszynę przeładunkową Fuchs oraz wrak samochodu wraz z makietą przedstawiającą z czego się składa i co z niego można wyciągnąć do ponownego użycia surowcowego.
   • paliwa alternatywne (czym są i do czego się je stosuję, czyli jak z odpadów uzyskać energię)

   Zorganizowaliśmy również RECYKLINGOWE WARSZTATY METALOPLASTYKI ARTYSTYCZNEJ DLA DZIECI I DOROSŁYCH. Warsztaty podczas których można było zmierzyć się z rzemiosłem artystycznym. Materiałem na którym pracowano były surowce wtórne w postaci miedzi, stali nierdzewnej itp.
   Zajęcia odbywały się pod opieką wykwalifikowanego animatora – plastyka.
   Warsztaty mają na celu propagowanie Recyklingu surowców oraz poszerzenie świadomości artystycznej uczestników.

   Najważniejszym punktem imprezy była organizowana przez nas
   Akcja Charytatywna „POMOCNA PUSZKA”
   Każde oddane 10 puszek  – to 1 LOS, biorący udział w loterii, gdzie wylosowano atrakcyjne nagrody.
   Cały dochód ze sprzedaży puszek- firmie recyklingowej, został przeznaczony dla Stowarzyszenia  „Dobro Powraca”  http://www.dobropowraca.org/ 
   W ten sposób pomogliśmy w zakupie sprzętu rehabilitacyjnego dla osób prawdziwie potrzebujących.

  polityka prywatności
  .

  Polityka prywatności serwisu www.wtorsteel.pl

  Szanowny Użytkowniku!

  Dziękujemy za odwiedzenie serwisu internetowego www.wtorsteel.pl

  W trosce o Twoją prywatność i poczucie bezpieczeństwa przygotowaliśmy niniejszą Politykę prywatności, w której prezentujemy zasady postępowania z danymi osobowymi oraz wykorzystywania plików cookies i innych technologii w związku z korzystaniem z naszego serwisu.

  Informacje w Polityce prywatności zostały opracowane zgodnie z wytycznymi Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.

  Polityka znajduję się w poniższym załączniku: 

  w przypadku pytań zapraszamy do kontaktu: odo@wtorsteel.pl 

   

  kontakt
  Wtór – Steel Sp. z o.o.   ul. Władysława Grabskiego 12, 37-450 Stalowa Wola
  NIP: 865 241 16 21
  REGON: 180050691
  KRS: 0000238197
  Sekretariat Zarządu
  tel/fax: +48 / (0) 15 813 57 39
  tel/fax: + 48 (0) 15 813 57 69
  e-mail: biuro@wtorsteel.pl
   Biuro obsługi klienta
  tel.: +48 / (0) 15 813 57 39
  wewnętrzny: Kasa:108 , Waga: 113

  FAKTURY prosimy przesyłać na: faktury@wtorsteel.pl

  Marcin Uczarczyk
  Szef Logistyki
  Transport i Logistyka
  tel.: 607 442 750

  e-mail: marcin.uczarczyk@wtorsteel.pl

  Alicja Safin
  BDO
  tel.: +48 / (0) 15 813 57 39
  wewnętrzny: 114

  e-mail: alicja.safin@wtorsteel.pl

  WSPÓŁPRACA HANDLOWA
  Anna Piotrowska
  Specjalista ds. handlu i obrotu złomem
  sprzedaż, obrót złomem, hutnictwo
  tel.: +48 / (0) 15 813 57 39
  wewnętrzny: 204
  e-mail: anna.piotrowska@wtorsteel.pl
  Izabela Werner
  Referent ds. gospodarki odpadami, paliwa alternatywne, tworzywa sztuczne (oferty)
  tel.: +48 / (0) 15 813 57 39
  wewnętrzny: 117
  e-mail: iza.werner@wtorsteel.pl
  Dominika Grabiec
  Specjalista ds. Ochrony Środowiska
  tel.: +48 / (0) 15 813 57 39
  wewnętrzny: 115
  e-mail: dominika.laba@wtorsteel.pl

  STACJA DEMONTAŻU POJAZDÓW

  tel/fax: +48 / (15) 813 59 19
  tel/fax: + 48 (15) 813 57 39 wew. 200

  tel.: 516 281 867

  tel.: 506 381 486

  e-mail: sdp@wtorsteel.pl